עיצוב פנים או הלבשת הבית?

שני מונחים, כל כך מבלבלים ולכן הם גם אחת השאלות שאנחנו נשאלים עליהן ע"י כמעט כל הלקוחות שלנו. מה בעצם הם צריכים? עיצוב פנים או הלבשת הבית והום סטיילינג?  ובכלל, מה ההבדל בין השניים?

אנחנו ב Y interiors ננסה לעשות סדר בין המושגים ובמה שבניהם:

עיצוב פנים כשמו כן הוא. עיצוב של פנים הבית. למעצב פנים מוסמך ישנם ההשכלה, הידע וההבנה הנדרשים בכדי לעצב את פנים הבית, או חלל ספציפי, בהתאם לצרכי המתגוררים בו ותחת התקנים הקיימים והנדרשים לעיצוב החלל.

facebook (1 of 59).jpg

כאשר אנו מיישמים תהליך עיצוב פנים מלא, מעצבי הפנים שלנו ב- Y interiors נפגשים עם הלקוח לפגישת צרכים, במהלכה נשאלות כל השאלות הדרושות לנו להבנת צרכי היום יום, האירוח והאחסון, החלומות והרצונות שלכם.

לאחר פגישה זו ובהתאם להבנות ממנה, אנו מציעים חלופות תכנון לחללי הבית השונים, חלופות אשר לעיתים יכילו גם שינויים מבניים של התכנון הקיים, על מנת לנצל באופן מקסימלי את שטח הדירה הקיים ולתפור אותו כחליפה המותאמת אישית אליכם. עבור כל חלופה כזו אנחנו מכינים יחד איתכם תקציב ביצוע ומנהלים יחד איתכם דיון מעמיק להבנת היתרונות והחסרונות של כל חלופה, בהתאם לצרכים, לרשימת הדרישות והבקשות ולתקציב שלכם.

לאחר שבחרתם ואישרתם תוכנית מבין החלופות השונות, אנו מבצעים תכנון מלא של כל התכניות לביצוע ויחד איתכם בוחרים את הספקים הטובים ביותר הקיימים בשוק העבודה לביצוע התוכנית בפועל ולמתן שירותים.

אנו מבצעים פיקוח על העיצוב והתכנון באופן מלא וללא פשרות, עד לשלב הסופי אשר נקרא גם שלב הלבשת הבית.

facebook (21 of 59).jpg

שלב הלבשת הבית, הוא השלב הסופי בתהליך עיצוב פנים מלא או שהוא יכול להיות פרויקט בפני עצמו במקרים בהם לא נדרשים שינויים תכנוניים ומבניים, או במקרים בהם התקציב אינו מאפשר שינויים מאסיביים בתכנון הבית.

בתהליך הלבשת הבית אנו למעשה משתמשים בשלד הקיים כבסיס ומלבישים אותו באמצעות חיפויים, ריצוף, צבע, נגרות, ריהוט, פרטי טקסטיל ותאורה.

לתהליך הלבשת הבית יתרון תקציבי כיוון שהוא פחות יקר מתהליך עיצוב מלא, גם מבחינת עלות המעצב וגם מבחינת עלות החבילה הכוללת של עבודה וחומרים. הלבשת בית ניתן לבצע גם עבור דירות שכורות שתרצו להפוך לנעימות וחמימות יותר ולבעלות תחושה ביתית אישית יותר, או לחדרים ספציפיים בבית כמו חלל האירוח, חדר השינה או חדרי הילדים.

יחד עם זאת, אין ספק שבהסתכלות עתידית של השבחת הנכס ושל אורח החיים היומיומי, כאשר אנו מבצעים תהליך מלא של עיצוב פנים היתרון הוא ברור. המוצר המתקבל הוא תמיד מושלם ומותאם באופן מדויק ומלא לצרכים הנוכחיים וכאשר הוא מתבצע היטב, גם לצרכים העתידיים והמשתנים של בני המשפחה.