מהפך במטבח

את המתחולל בעולם עיצוב המטבחים בשנים האחרונות, ניתן להגדיר כמהפיכה. מחדר שולי, מגדרי ופונקציונלי לחלוטין, הפך המטבח לאט לאט לכוכב בעיצוב הבית.

שינויים בתפיסת המטבח בעולם העיצוב, לפיה החוויה שנוצרת במטבח היא מרכז הווי הבית – חוויה שהיא הרבה מעבר להכנת אוכל ואכילה אלא חוויה של יצירת זיכרונות לכל החיים, גרמו להעלאת המטבח לראש החשיבות בתחום העיצוב.

facebook (8 of 65).jpg

5 הטיפים החשובים ביותר שיעזרו לכם בעיצוב מטבח חדש:

| בחירת סגנון עיצוב המטבח

כיום, ניתן לראות מטבחים בעלי סגנון שונה לחלוטין זה מזה ולכל אחד מהם אמירה ייחודית: מטבח בעיצוב כפרי, מטבח בעיצוב מודרני לבן ובקווים נקיים, מטבח מעוצב בסגנון סקנדינבי ומינימליסטי ומטבח בעיצוב צבעוני ושמח. לכל אחד מהם האווירה הייחודית לו.

סגנון עיצוב המטבח ישפיע על בחירת עיצוב החזיתות, סוג הידיות וגם על צבע המטבח ובחירת מכשירי החשמל. בעיצוב מטבחים כפריים נשתמש לרוב בחזיתות עם פיתוחים מעניינים בגימור צבע בתנור. הידיות יהיו ידיות חיצוניות בגימורים עתיקים. בעיצוב מטבח מודרני נשתמש בפורמייקה לבנה איכותית, ללא ידיות במראה נקי וחלק.

תחום עיצוב מוצרי החשמל התפתח אף הוא בשנים האחרונות וניתן למצוא חברות רבות אשר מייצרות מוצרי חשמל בסגנון עיצוב המותאם לעיצוב מטבח כפרי, מודרני או סקנדינבי, כך שמתקבל מטבח בעיצוב שלם והרמוני.  

| עיצוב המטבח הרמוני עם החלל הציבורי

בשנים האחרונות הפך המטבח לחלק אינטגרלי מהחלל הציבורי, הכולל גם את חלל הסלון ופינת האוכל, לכן, כאשר אנו מתכננים את עיצוב המטבח יש להתייחס אל החלל הציבורי כולו. אם אתם מעצבים מטבח בבית קיים, כדאי להתאים את הבחירות שלנו בעיצוב המטבח לעיצוב הקיים בבית, או לבצע התאמות של החומרים, הצבעוניות והתאורה בין העיצוב הקיים לעיצוב המטבח החדש.

| כלל "משולש הזהב" - תכנון נכון של מעברים ומשטחי עבודה

בתכנון נכון של עיצוב המטבח, חשוב להשאיר מספיק מקום לעבודת הבישול. האזור השימושי ביותר במטבח הוא האזור הנמצא בין הכיור לכיריים ולכן צריך להקפיד בעיצוב המטבח על אזור בישול מרווח כמה שיותר. כלל "משולש הזהב" אומר שעיצוב מטבח אופטימלי יוצר משולש בין המקרר לכיור ולכיריים, מה שיאפשר עבודה נוחה ביותר. בנוסף, מאחר ומרבית המטבחים המעוצבים כיום כוללים אי או משטחי עבודה מקבילים, יש להקפיד על מעבר מרווח בין המשטחים ועל פתיחה נוחה של דלתות המקרר, דלתות הארונות והמגירות וכמובן על מרווח המאפשר שהות של מספר אנשים במטבח.

| בחירת משטח עבודה - אבן קיסר, גרניט או בוצ'ר

בעבר, מרבית המשטחים לחיפוי מטבחים היו משטחי אבן קיסר, כאשר לרוב, חיפוי האי היה חיפוי עץ או בוצר. בשנים האחרונות חיפוי הגרניט החל להופיע יותר ויותר  בעיצוב מטבחים. חיפוי הגרניט ידוע בחוזקו, עמידותו לחום ולכתמים ובטקסטורות והצבעוניות הייחודית לחומר זה.

איך תבחרו את החומר המתאים עבור עיצוב המטבח שלכם? אנחנו ממליצים לשקלל את מידת הפעילות במטבח, גובה התקציב הפנוי וכמובן סגנון עיצוב המטבח. ישנם עיצובי מטבחים המשתמשים בחומר אחד לחיפוי כל משטחי העבודה ומטבחים אחרים משלבים מספר חומרים או מספר גוונים של אותו חומר.

| תכנון תאורה לעיצוב המטבח

השילוב האולטימטיבי הוא בין תאורה דקורטיבית לתאורה טכנית. תאורה טכנית תפקידה לייצר תאורה גבוהה במטבח באופן שיאפשר ראות מקסימלית בזמן הבישול. לתאורה הטכנית לרוב תתווסף תאורה דקורטיבית ממוקדת יותר, מעל האי במטבח או שולחן האוכל. אנחנו ב- Y interiors ממליצים על שילוב בין שני סוגי התאורה בעיצוב המטבח, תוך התאמה לסגנון הנבחר והקפדה על הרמוניה עם עיצוב התאורה ביתר הבית.

 

ב Y Interiors אנו מקפידים לעצב לכם לקוחותינו את מטבח חלומותיכם בהתאם לטעמכם האישי, צרכי היום יום והאירוח ובשילוב הטרנדים והחידושים הכי חדשים בתחום.

אנחנו  ב- Y interiors מזמינים אתכם לבוא ולעצב מטבח של פעם בחיים יחד איתנו, כי אנחנו לא רק מעצבים את המטבח בסגנון שאתם אוהבים, אלא דואגים לתהליך כולו: הדמיות, תכניות עבודה, קשר עם הספקים השונים, בחירת העיצוב והחומרים, שיתופי פעולה עם אנשי מקצוע מובילים, עד לפרט האחרון. כל המעטפת הזו כולה כדי שבסופו של דבר, גם לכם יהיה בבית את המטבח המיוחד הזה, שתמיד תרצו להיכנס אליו וליצור בו מאכלים וזיכרונות שילוו את המשפחה לאורך שנים רבות.

Y_INTERIORS%20gold%20light_edited_edited